sobota, 19 grudnia 2015

"I nie było już nikogo" jako serial BBC One już wkrótce! ! W te Święta!

Niesamowita wiadomość ze świata Królowej Kryminałów!Czy każdy z Was pamięta ranking ulubionych powieści Christie?

Z okazji 125. rocznicy urodzin Agaty Christie głosujący na całym świecie wybrali ulubioną powieść z jej dorobku
"I nie było już nikogo" jest najlepiej sprzedającą się powieścią kryminalną wszech czasów
• Zwycięski tytuł jest obecnie adaptowany przez BBC One na serial z gwiazdorską obsadą, w którym zagrają m.in. Aidan Turner i Charles Dance

Lud przemówił!  
I nie było już nikogo z 1939 roku wybrano najpopularniejszą powieścią Agaty Christie na całym świecie. Książka zebrała 3211 z ponad 15 000 głosów, wygrywając w ogólnoświatowym głosowaniu zorganizowanym z okazji obchodów 125. rocznicy urodzin Królowej Kryminału, która przypada 15 września 2015 roku.
Powieść I nie było już nikogo odniosła największy sukces z całego dorobku Agaty Christie. Sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy, co czyni tę książkę bestsellerem wszechczasów w kategorii powieści kryminalnych. Nazwana „arcydziełem Agaty Christie” („Spectator”) i „najbardziej intrygującą zagadką, jaką napisała Agata Christie” („New York Times”), była też, jak powszechnie wiadomo, jedną z najtrudniejszych do napisania. Christie powiedziała, że lubi tę powieść z powodu „trudnej techniki, która była wyzwaniem”.

 
Teraz przyszedł czas na mini serial w gwiazdorskiej obsadzie, na który czekało milion widzów na całym świecie! Już 26 grudnia 2015 roku wystartuje najnowsza produkcja  stacji BBC, która zakończy się już po trzech odcinkach (na szczęście bądź nieszczęście), czyli 28. grudnia.Produkcja zapowiada się niezwykle obiecująco z genialnymi aktorami w rolach głównych (Charles Dance, Douglas Booth czy Noah Taylor)! Według mnie, twórcy dobrali aktorów idealnie! Po trailerze widzę, że będzie wszystko to, czego potencjalny widz może oczekiwać - napięcia, tajemnicy, dreszczyku emocji... oraz genialnej psychologiczno-detektywistycznej rozrywki. 
Wierzę, że uda się nam wszystkim obejrzeć tę niesamowitą ekranizację - i to nie tylko w formie online. Wierzę, że polskie stacje nie będą kazały nam długo czekać na pojawienie się I nie było już nikogo na naszym rodzimym odbiorniku!  

Obsada (z odnośnikami do biografii):

http://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/anna-maxwell-martinhttp://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/charles-dance

http://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/burn-gormanhttp://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/maeve-dermody
http://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/douglas-boothhttp://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/aidan-turner
http://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/sam-neillhttp://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/miranda-richardson
http://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/noah-taylorhttp://www.agathachristie.com/watch/and-then-there-were-none/toby-stephens

Piszczę z radości! Co nie powinno nikogo dziwić, skoro I nie było już nikogo jest także jedną z moich ulubionych książek. Jeżeli nie wierzycie, sami zajrzyjcie do recenzji na stronie Na tropie Agathy [Lista recenzji].
Kto jeszcze tego nie zrobił, zachęcam, by jak najszybciej przeczytał I nie było już nikogo! Bo później czeka go niesamowita uczta dla serca, czyli ekranizacja!
Ciekawostka!
Na drugim miejscu uplasowała się powieść Morderstwo w Orient Expressie, a na trzecim Zabójstwo Rogera Ackroyda – jedna z ulubionych powieści samej Christie. Może możemy liczyć, że i do nich pojawi się nowa ekranizacja? 
agathachristie.com
*Informacje zaczerpnięte ze strony publicat.pl oraz agathachristie.com

Oglądajcie online na kanale  BBC_One 26, 27 i 28 grudnia o godzinie 22:00 naszego czasu 
(21:00 czasu brytyjskiego).

6 komentarzy:

 1. Bomba! Postaram się obejrzeć z tą znajomością angielskiego jaką mam. Może nagram i będę oglądać "do skutku". Znam książkę, mogę ją zresztą mieć przed nosem. Resztę zmyślę. zaproszę sąsiadkę na seans z prośbą, żeby mi pomogła w niezrozumiałych fragmentach. Poćwiczę rozumienie angielskiego ze słuchu! :))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic tylko czekać!
  Na pewno obejrzę online! :D
  Ale mam radochę <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie oglądam online na kanale BBC, ponieważ mam zbyt wolne łącze internetowe, nad czym ogromnie ubolewam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że polska wersja pojawi się w miarę szybko.Ja sobie wiele obiecuję, ale moja zdolność rozumienia języka angielskiego jest średnia. Wiele mi umknie.

   Usuń
 4. Dla mnie to są nadal Murzynki! HOWGH ;)

  OdpowiedzUsuń