niedziela, 12 lipca 2015

Czy lubisz słuchać?
„Danuta Stenka nagrywa właśnie kolejne książki Agathy Christie, a nam udało się w przerwie porozmawiać z aktorką o kryminałach, trudnościach przy nagrywaniu czy też audiobookach.” - audioteka

Wydawnictwo Dolnośląskie przygotowało 5 audiobooków z kryminałami Agathy Christie w interpretacji Danuty Stenki:

 Zagadka Błękitnego Ekspresu, Agatha Christie - audiobook płyta CD - mp3

 Amerykański milioner Rufus Van Aldin ma tylko jedną słabość: swoją córkę Ruth. Ona natomiast ma aż dwie słabości: klejnoty i niebezpiecznych mężczyzn. Ojcowski prezent, rubin Serce Płomienia, nie przyniesie jej szczęścia... Audiobook płyta CD mp3, czyta Danuta Stenka.
 A.B.C., Agatha Christie - audiobook płyta CD - mp3

 Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery "A", "B" i "C"… Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do "Z"? Sprytny przestępca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. Koło zwłok zawsze zostawia rozkład jazdy pociągów, potocznie zwany ABC. Co więcej, w listach również podpisuje się "A.B.C.". Audiobook CD mp3 czyta Danuta Stenka.
 I nie było już nikogo, Agata Christie - audiobook płyta CD - mp3

Najpopularniejsza powieść Agaty Chrisite, dawniej znana pod tytułem "Dziesięciu małych Murzynków". Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach. Audiobook CD mp3 czyta Danuta Stenka.


 Morderstwo w Orient Expressie, Agata Christie - audiobook płyta CD - mp3

W środku nocy Orient Express wpada w zaspy śnieżne. Na kilka dni zostają odcięci od świata. W zamkniętym od wewnątrz przedziale znajdują podróżni zasztyletowanego mężczyznę. Dlaczego wszyscy pasażerowie kłamią podczas przesłuchania? Prawda jest tak dziwna, że nawet Poirotowi trudno w nią uwierzyć. Audiobook CD mp3 czyta Danuta Stenka.


Morderstwo w zaułku, Agatha Christie - audiobook płyta CD - mp3

Zbiór czterech opowiadań, w których główną rolę gra Herkules Poirot. Morderstwo w zaułku – mało wiarygodne samobójstwo, a może jednak morderstwo? Niewiarygodna kradzież – kto chciał skompromitować lorda, kradnąc dokumenty państwowe? Lustro nieboszczyka – kto zabił ekscentrycznego arystokratę? Trójkąt na Rodos – czemu służą wieloramienne trójkąty wielomałżeńskie? Audiobook na płycie CD mp3 czyta Danuta Stenka.

6 komentarzy:

 1. Dziękuję za tę wspaniałą informację!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie ;)

   Usuń
 2. Z reguły wolę czytać, ale dla Stenki jestem w stanie zrobić wyjątek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze byłem przeciwny audiobookom, ale kurde... Stenka. Lubię jej głos, aż z ciekawości chyba jeden kupię.
  PS. Super blog, Królowa Kryminałów wiecznie żywa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu całej Drużyny :)
   Owszem, dla Stenki warto zrobić wyjątek ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń