piątek, 13 marca 2015

O mężczyznach

- Szukacie dla siebie domu? - spytał major Erskine.
Podsunął Gwendzie talerz pełen kanapek. Gwenda wzięła jedną, patrząc przy tym na gospodarza. Richard Erskine był niski, mierzył około stu siedemdziesięciu centymetrów wzrostu. Miał siwe włosy i zmęczone, myślące oczy. Mówił przyjemnym, niskim głosem, lekko przeciągając słowa. Nie było w nim nic wyjątkowego, ale wydał się Gwendzie zdecydowanie atrakcyjny. Właściwie nie był nawet w połowie tak przystojny jak Walter Fane. Ale większość kobiet przeszłaby obojętnie koło Fane'a, natomiast obejrzałaby się za Erskinem. Fane nie rzucał się w oczy. Erskine, mimo swej łagodności, miał wyraźną osobowość. Mówił w zwyczajny sposób o zwykłych rzeczach, ale było w nim coś... to coś, co kobiety z łatwością rozpoznają i na co reagują swoją kobiecością. Niemal nieświadomie Gwenda poprawiła spódnicę, odgarnęła ze skroni niesforny lok i zwilżyła językiem usta. Dziewiętnaście lat temu młoda Helen Kennedy mogła się łatwo zakochać w tym mężczyźnie. Gwenda była tego zupełnie pewna.
----------------
Christie Agatha , Uśpione morderstwo / Sleeping Murder, przeł. Anna Minczewska-Przeczek, Wydawnictwo Dolnośląskie, 2013, s.137-8

4 komentarze:

 1. Na pewno przeczytam!!! :D
  Tyle że nieco poczekam, ponieważ "Uśpione morderstwo" to ostatnia książka,w której występuje Marple :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ale nie umiera i równie dobrze, może to być jedna z wielu rozwiązanych przez nią zagadek. Zwłaszcza, że trudno jest oszacować czas akcji.

   Usuń
 2. Właśnie kończę czytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ho ho hooo! A to się nam złożyło! Moja recenzja już czeka na publikację! Potem Twoja - zobaczymy jak odebrayśmy tę książkę! :)

   Usuń