Współpraca

Nasz adres mailowy:  na-tropie-agathy@wp.pl
 Zasady uczestnictwa w wyzwaniu:
 1. Warunkiem przystąpienia do projektu jest zgłoszenie takiej chęci w komentarzu pod tym postem (proszę w nim podać adres e-mail, na który ma być wysłane zaproszenie).
 2. Uczestnicy zobowiązują się do przeczytania co najmniej jednej książki autorstwa Lady Agathy na pół roku.
 3. Mile widziane są również omówienia filmów, seriali, spektakli czy gier komputerowych - pełnej puli kulturalnej zainspirowanej tekstami autorki.
 4. W ramach wyzwania kolekcjonujemy co smakowitsze cytaty z książek autorki, które można zaprezentować w postaci postu z tagiem "w cudzysłowie" oraz podaniem źródła (tytuł książki, skąd pochodzi cytat, strona).
 5. Posty prosimy zostawiać w postaci ROBOCZEJ, żeby nie "nakrywać" dopiero opublikowanych i zaplanowanych. 
 6. Raz na miesiąc zapraszamy do klubu dyskusyjnego - każdy może zgłosić propozycję tematu spotkania: czy będzie to konkretna książka, czy zagadnienia natury bardziej ogólnej, ale związane z twórczością bądź  życiem pisarki. Lista spotkań i ich tematów znajduje się w zakładce Herbatki u Agatki. - akcja chwilowo jest nieaktywna. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Zapraszamy na herbatkę - i do udziału w wyzwaniu. :)


I jeszcze Etykietkowanie bez tajemnic:

 1. uczestnik - x – tropiciele to inaczej uczestnicy i w tym względzie pozostajemy wierni wyzwaniowej tradycji;
 2. książki/filmy/gry/etc – rodzaj materiału, którego dotyczy notka;
 3. w cudzysłowie – to etykietka wyróżniająca wpisy-cytaty, pozbawione komentarza fragmenty tekstów Agathy; wpisy z tą etykietką stworzą bazę cytatów w podstronie „W cudzysłowie”; (dodatkowe etykietki nakierowujące - np. przy stole, gry i zabawy, okiem starej panny, ludzka natura itd. - mile widziane, lecz mogą zostać uzupełnione przez Szanowną Kapitułę);
 4. Informacje dodatkowe:
  - detektyw: Poirot, Marple, T&T itd.
  - miejsce: zbrodnia miejska/wiejska/posiadłość/Anglia/reszta świata itd.
  - zbrodnia: morderstwo/kradzież/szpiegostwo/porwanie itd.
  - narzędzie zbrodni: trucizna/broń palna/rękoczyny/nóż itd
Punkt czwarty należy stosować w miarę ostrożnie, by nie zdradzać szczegółów, które stanowią sedno zagadki w powieści (o ile detektywa nigdy nie trzeba odgadywać, to już rodzaj zbrodni czy broń mogą w niektórych przypadkach popsuć komuś zabawę), pamiętając jednak iż to właśnie te informacje wyróżnić mają ową wyspecjalizowaną, jedyną i niepowtarzalną wyszukiwarkę dostępną tylko w naszej bazie! Prosimy o umiar, ale bez popadania w paranoję.

Dodam jeszcze może, iż tytuły notek w kategorii „W cudzysłowie” pozostawiamy Waszej inwencji (tytuł książki wystarczy podać w nawiasie), jednak niech skrótowo i jak najcelniej ujmują treść cytatu. Ułatwi to potencjalnym czytelnikom odszukanie ciekawych szczegółów w spisie wszystkich cytatów.

Banerki do wstawienia na swojego bloga:
 Obecnie jedyny wydawca w Polsce kryminałów Agathy Christie.