niedziela, 24 września 2017

Zapraszamy po książkę "Królowa zbrodni"!


Założę się, że każdy miłośnik kryminałów Agathy Christie chciałby spotkać autorkę osobiście i porozmawiać z nią, przeczytać wywiad z nią lub dotrzeć do jakiejkolwiek nowej informacji na temat jej życia i twórczości. 
Książka "Królowa zbrodni" link, którą wydało wydawnictwo "Bukowy Las" link, daje nam sposobność spotkania królowej na... kartkach powieści! 

Agatha Christie, autorka powieści detektywistycznych, 
sama stała się bohaterką powieści!  

W związku z tym, mamy dla Was 5 egzemplarzy książki "Królowa zbrodni", od wydawnictwa "Bukowy Las"!

Co musisz zrobić, aby otrzymać książkę i spotkać się z Agathą na kartach powieści? 
Napisz krótko pod tym postem odpowiedź: 

DLACZEGO WŁAŚNIE TY CHCESZ SIĘ SPOTKAĆ Z AGATHĄ? 

Zwycięzców wyłonimy drogą losowania. 
Na wasze zgłoszenia czekamy do 6 października!

22 komentarze:

 1. Zgłaszam się! :)
  Szczerze uwielbiam twórczość Agaty Christie. Jest jedną z moich ulubionych pisarek - taką bliską mego serca, dzięki której przeżyłam wiele przygód. I właśnie za to chciałabym jej bardzo podziękować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się. Chcę spotkać z Panią Agatą ponieważ mam do niej mnóstwo pytań, no i Ona pisze świetne książki, a ja lubię je czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się i w tym konkursie. ;)

  Przy angielskiej herbacie zaparzonej o godzinie 17.00, zapytałabym między innymi, czy naprawdę tak bardzo nie lubiła zmywania naczyń. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ponieważ sądzę, że przeczytałam prawie wszystkie jej powieści poza tymi pod pseudonimem Mary Westmacott, obejrzałam po 10 razy każdy możliwy film, bo chce odkryć jakim cudem jej kryminały się nie starzeją, intryguje mnie jej warsztat, ciekawi sprawa zaginięcia, kocham Poirota ( nigdy nie czytałam książki w której umiera bo wolę aby nadal żył) kocham też pannę Murple, której autorka początkowo nie znosiła wręcz i na koniec, chcę się douczyć. Piszę książki, chcę uczyć się od tej genialnej autorki bo to chyba najlepsza "szkoła" pisania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ponieważ by było miło porozmawiać przy herbatce z tak inteligentną kobietą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chcę się spotkać z panią Agathą, bo są ludzi, z którymi spotykalibyśmy się ciągle, gdyż spotkanie z nimi zapewnia nam dobre samopoczucie. I tak jest z książkami pani Christie - bawią mnie zawsze i odciągają od smutków 'w realu'. A poza tym, wygląda jak moja chrzestna, naprawdę, więc cóż mogę dodać jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja chciałabym wypytać Agathę Christie o jej podróże po Bliskim Wschodzie, wsłuchać się w jej opowieści o wykopaliskach, starożytnych ruinach i życiu nie tylko jako autorki kryminałów ale jako żony słynnego archeologa:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie ja chcę spotkać się z Agathą, gdyż to od niej i dzięki niej zaczęłam swoją przygodę z książką. W latach szkolnych czytanie lektur było dla mnie drogą przez mękę. Wszystko się zmieniło kiedy podsunięto mi książkę właśnie Agathy Christie "Morderstwo w Orient Express". Przeczytałam wszystkie jej książki, a nawet obejrzałam ich ekranizacje, serie, które leciały w tv. Od tej pory kryminały są moim ulubionym gatunkiem literackim. 😊 Chciałabym zapytać ją jakim cudem potrafiła przekonać taką mnie,mającą awersje do książek,do czytania? W czym tkwi ten jej fenomen?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako oddana całym sercem fanka i posiadaczka całego zbioru powieści Agathy Christie uwielbiam przede wszystkim stworzoną przez tę niezwykłą kobietę postać Herkulesa Poirota. Gdyby dane mi było spotkać się z p. Agathą z pewnością okazałoby się, że jesteśmy prawdziwymi bratnim duszami bo obydwie kochamy matematykę i wszelkiego rodzaju zdania logiczne. Z przyjemnością posłuchałabym skąd zrodził się w jej głowie pomysł na pisanie kryminałów, skąd ta jej doskonała znajomość działania substancji trujących. Przede wszystkim jednak chciałbym się dowiedzieć co tak na prawdę stało się w1926 r, kiedy p. Agatha zaginęła, a kiedy ją odnaleziono cierpiała na zaniki pamięci, miała mgliste wspomnienie męża, nie mogła sobie przypomnieć imienia swojej córki, a rodzoną siostrę rozpoznała dopiero po kilku dniach. Może to mnie udało by się dowiedzieć czy to zaginięcie było celowym zabiegiem by zemścić się na niewiernym mężu ….

  OdpowiedzUsuń
 10. bo nie znam a poznam? :P
  Pozdrawiam Ewelina Eweluśka ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Agatha Christie jest moją ulubiona autorką moje czytanie kryminałów zaczęło się właśnie od jej książek, bardzo lubię do nich wracać :)Gdybym tylko mogła chętnie bym się z nią spotkała i zadała tysiące pytań ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ponieważ byłoby ciekawie wymienić uwagi o różnych sprawach...

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam książek Agathy Christie, widziałam tylko filmy. Chętnie więc przeczytałabym książkę o niej.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dlaczego chciałabym się spotkać z Agathą?
  Gdyż to królowa kryminału! Samo przez się wówczas rozumie,
  Że lepiej Jej spotkania nie odmówić,
  Na herbatę prędko przybiec,
  Podać dłoń, szepnąć coś,
  Uśmiech wdziać, ale na baczności się mieć,
  Spytać grzecznie o nastrój, wspomnieć o pogodzie,
  Schować później strach,
  Rozsiąść się wygodnie w fotelu,
  I zacząć swobodnie wypytać o szczegóły z życia, z książek, natchnień, czasów twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem miłośniczką kryminałów, a mimo to nie przeczytałam dotąd żadnej książki Agathy Christie. Jak to możliwe? Otóż za Królową Zbrodni uważałam zawsze Joannę Chmielewską i posiadam w swojej biblioteczce nie tylko większość jej powieści, ale także książki o Chmielewskiej - wywiady i wszystkie tomy Autobiografii. Wierzę jednak w to, że przeczytanie kryminału Andrew Wilsona opartego na faktach z życia A.Christie zachęciłby mnie do sięgnięcia także po kryminały spod jej pióra :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dlatego,chcę się spotkać z Agathą bo kocham Kryminały i uwielbiam się bawić w detektywa. Myślę,że wspaniale byłoby gdybyśmy wspólnie rozwiązały jakąś zagadkę <3
  obserwuję jako;Sabina Fabczak

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja chcę się spotkać z Agathą, ponieważ kocham kryminały, ale o samej Christie wiem niewiele, chociaż mam na drugie imię Agata! :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałabym się spotkać z Agathą ponieważ dzięki niej pokochałam czytać książki, najpierw kryminały później też inne. Ponadto żadne inne książki tak mnie nie wciągają i nie odrywają od rzeczywistości i od codziennych problemów, jak właśnie powieści Królowej. I choć czytałam wszystkie jej kryminały, to wciąż lubię do nich wracać i czytać kolejne razy, choć doskonale pamiętam rozwiązanie. A czytając po raz kolejny mogę zwrócić uwagę na ciekawe obserwacje społeczne i psychologiczne. Chciałabym też podziękować Agacie, że wyszkoliła mnie jak wytropić mordercę :) I choć w jej powieściach rzadko domyślałam się rozwiązania, to we współczesnych kryminałach nie stanowi ono już dla mnie większej zagadki. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Chcę spotkać się z Agatką za pośrednictwem książki, bo kto by nie chciał. W końcu to Królowa Kryminału. :) Uwielbiam literaturę z tego gatunku. Tak samo jak seriale kryminalne lub filmy w tym samym gatunku. Książka o którą tutaj wnoszę zapewniłaby mi idealną rozrywkę na jesienny wieczór. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Uwielbiam książkowego bohatera Herkulesa Poirota za którym stoi właśnie Agatha Christie. Uwielbiam razem z nim przeżywać niezwykłe książkowe przygody. Dlatego chciałabym wygrać jeden z konkursowych egzemplarzy "Królowej zbrodni". Ponadto chcę dowiedzieć się co działo się z Agathą podczas tych 11 dni kiedy nie dawała znaków życia. Dajcie w moje ręce jeden z egzemplarzy a się dowiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Chciałbym wygrać, żeby podarować tę książkę córce na urodziny.

  OdpowiedzUsuń