środa, 27 stycznia 2016

Gra dla wielbicieli Agaty Chrstie, czyli A.B.C. Murders Game


Na podstawie jednej z najważniejszych powieści Agaty Christie stworzono już wiele gier komputerowych, w których to MY - gracze - sami rozwiązujemy zagadki. Ja sama zakupiłam i zagrałam w trzy historie: I nie było już nikogo, Morderstwo w Orient Expressie oraz Zło, które żyje pod słońcem (postaram się jak najszybciej opisać wrażenia z gry). Teraz, bowiem już 4. lutego 2016 w Europie będzie miała miejsce premiera najnowszej gry - A.B.C. (natomiast w USA kilkanaście dni później, bowiem 23. lutego). Natomiast w Polsce premiera planowana jest już na 12. lutego!!!

A.B.C Murders Game to kolejna gra symulacyjna dla pojedynczego gracza, opracowana przez firmę Microids. Produkcja jest pierwszą pozycją bazującą na podstawie książek Królowej Kryminału. Fabułę najnowszej gry oparto na jedenastej z kolei książce Agaty Christie poświęconej sprawom belgijskiego detektywa o tym samym tytule (w Polsce znaną pod tytułem: A.B.C.).

A o czym opowiada książka?

Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery "A", "B" i "C"… Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do "Z"?  Sprytny przestępca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. W listach podpisuje się "A.B.C.". Czyżby zabójca cierpiał na kompleks alfabetyczny? Poirot czuje, że za tym pozornym szaleństwem musi skrywać się umysł przebiegły i metodyczny, a zostawiane wskazówki mają sprowadzić policję na błędny trop.
 
Osobiście dla mnie A.B.C. okazał się ogromnym zaskoczeniem. Autorka całkowicie wywiodła mnie w pole, choć przecież nieustannie dawała mi podpowiedzi. W czasie lektury szare komóreczki pracowały na najwyższych obrotach, lecz - najwyraźniej - potrzeba mi jeszcze wielu takich powieści. Geniusz sam w sobie! Dlatego jestem bardzo ciekawa gry!

Trailer oraz ilustracje promocyjne wyglądają przepięknie, co każe mi sądzić, iż przy tej grze będę zarówno genialnie się bawiła, jak i wytężała moje małe szare komórki! Nie mogę się doczekać premiery!


Czy jesteście ciekawi?
Czytaliście książkę a może graliście w gry Agaty Christie?  
Źródło newsa: http://www.agathachristie.com

1 komentarz:

  1. Dzięki Twoim namowom kupiłam trzy poprzednie gry, a teraz nie mogę się doczekać, kiedy znajdę chwilkę wolnego czasu, aby je wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń