poniedziałek, 14 grudnia 2015

Zapraszamy na "Herbatkę u Agatki" od 24 do 28 grudnia

W dniach  
24 -28 grudnia zapraszamy 
do naszego bloga 
na trzecie spotkanie 
z serii  
Herbatki 
u Agatki!


Tematem spotkania będzie książka  
Morderstwo w Boże Narodzenie
W czwartek 24 grudnia pojawi się wpis, pod którym zapraszamy do dyskusji. Kto jeszcze nie przeczytał książki, zapraszamy do wspólnej lektury!

* * *
Zbliża się Boże Narodzenie. Senior rodu Simeon Lee do swej rezydencji zaprasza rodzinę. Spotkanie jest nietypowe, gdyż Lee niemal nie utrzymywał z dziećmi kontaktów. Mało przyjemnej atmosfery nie poprawia pojawienie się uchodzącego za czarną owcę syna, a tym bardziej wnuczki, którą rodzina widzi po raz pierwszy. W ponurych nastrojach podsycanych pragnieniem odziedziczenia jak największego spadku zebrani dowiadują się o zabójstwie złośliwego milionera.
Do akcji wkracza niezastąpiony Herkules Poirot. Przed detektywem trudna zagadka - okazuje się bowiem, że z sypialni Simeona zniknęły diamenty, nie wszyscy goście ujawnili prawdziwą tożsamość, a zamordowany miał niejednego wroga… [nota wydawcy]


9 komentarzy:

 1. Dziękuję za zaproszenie. Ja poza tematem. Wreszcie udało mi się obejrzeć film z panną Marple, graną przez Rutherford.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejku! Gdzie natrafiłaś na ten film? I najważniejsze - jakie wrażenia? Sądząc po zdjęciach Margaret Rutheford jest bardzo, hm...specyficzna :)

   Usuń
 2. W takim razie muszę jak najszybciej przeczytać Morderstwo w Boże Narodzenie - chyba nie będzie nic bardziej klimatyczne na to święto :)

  PS. Nie wiem, czy już wiersz, ale 26. grudnia startuje mini-seria "I nie było już nikogo" (trzyodcinkowa) - nie mogę się doczekać (więcej informacji już niebawem na moim blogu) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałam pojęcia! Cudnie! Jesteś najlepiej poinformowaną blogerką w sieci, Ty wszystko wiesz, a ja nie mam nawet zielonego pojęcia! :)
   Idę pilnować Twojego bloga :)

   Usuń
 3. Ty razem nie napiję się z Wami herbatki. Powód jest prozaiczny- wyjeżdżamy na świąteczny czas. A pierwszy przystanek to nawet internetu nie posiada także nawet laptopa nie biorę.
  Także życzę Wam miłej zabawy! Wypijcie filiżankę za mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No i piknie - akurat "Morderstwo" mam przeczytane :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to piknie Kochana ;)Zapraszamy serdecznie :)

   Usuń