sobota, 30 maja 2015

Dwunasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Jutro jeszcze można wziąć udział w imprezach towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Kryminału, przebiegającemu pod hasłem A jak Agatha, gdyż w tym roku przypada125 rocznica urodzin Christie. Twórczości pisarki poświęcony był drugi dzień Festiwalu, czwartek 28 maja.
Siedem wykładów dotyczących tajników warsztatu Christie pokazało mnóstwo, nieznanych nam jeszcze tropów: Dlaczego detektyw się nie żeni? Jakie znaczenie ma nazwa trującej rośliny? Czemu autorka zwraca uwagę na bucik z kokardką? 
Wisząca nad kominkiem, przysłowiowa strzelba Czechowa, u Agathy zawsze wystrzeli.
Relacja z przebiegu pierwszego i drugiego dnia Anny Rychlickiej-Karbowskiej (Ann RK) znajduje się TUTAJTUTAJ. Relacja i dyskusja pod wpisem jest także na blogu Anny Myśli i słowa wiatrem niesione.
Na stronie MFK możemy także znaleźć informację:
"Z okazji 125. rocznicy urodzin Agaty Christie chcielibyśmy się przekonać, którą jej powieść świat lubi najbardziej.  Wybierz swoją ulubioną i oddaj głos na www.worldsfavouritechristie.com.  
Głosowanie trwa do 31 maja. Oddając głos, masz szansę wygrania czytnika Kobo wraz z voucherem o równowartości 50 funtów."


"Piątek okazał się dniem bezwzględnych (choć bezkrwawych) starć, których wygrana lub przegrana może zadecydować o tym, kto okaże się tryumfatorem na sobotniej gali wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru. Czwartkowe białe rękawiczki śledczych zamieniono na bokserskie rękawice pisarzy. Najpierw w pojedynku grafomanów stanęli w szranki Zygmunt Miłoszewski i Mariusz Czubaj, następnie w starciu jurorzy kontra nominowani, ci drudzy mierzyli się z gradem pytań ze strony surowych sędziów zasiadających na sali i równie krytycznych internautów." - relacja TUTAJ

Ogłoszenie laureata tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru już dziś wieczorem. Wynik na pewno będzie na facebookowej stronie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

A my jeszcze raz przypominamy o MAJowym konkursie na naszym blogu, facebooku, google’u, w którym można wygrać dwie książki Agathy Christie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz