środa, 11 lipca 2012

Niebezpieczna zabawa Halloweenowa w Wigilii Wszystkich Świętych

Tytuł: Wigilia Wszystkich Świętych
Tytuł oryginalny: Hallowe'en Party
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Stron: 232Wyobraźcie sobie, że zostaliście zaproszeni na zabawę Halloweenową dla dzieci. Jest mnóstwo zabaw, śmiechów, kilka obściskujących się par i… i trup. Bo jakże by inaczej wyglądało Halloween z naszą ulubioną pisarką, Agathą Christie?

W domu trwają przygotowania do przyjęcia dla dzieci z okazji święta Halloween. Kilka nastolatków pomaga wieszać ozdoby, ktoś przynosi jabłka, a pośród gości jest znana pisarka książek detektywistycznych, pani Oliver. Uroczą sielankę przerywa deklaracja jednej z dziewczynek, która twierdzi, że widziała kiedyś prawdziwe morderstwo. Co będzie dalej? Czy ktoś jej uwierzy?

Po zabawie trzeba jednak posprzątać i tak też robi pani domu z pomocą kilku ochotników, jednak to co znajdują nie jest brudnym naczyniem, a zabitą nastolatką. Kto chciał ją zabić i dlaczego? Czy święto Halloween ma rzeczywiście coś z tym wspólnego?

Tego wszystkie będzie się starał dowiedzieć nieoceniony detektyw Poirot. Zajrzy w głąb mieszkańców, przesłucha ich i logicznie wydedukuje, co się tak naprawdę stało i dlaczego. Porozmawia ze swoim dawnym znajomym i wpadnie na kolejny trop. I tak po nitce do kłębka. Czy tym razem uda mu się wyjaśnić zagadkę?

Osobiście, podobała mi się ta powieść detektywistyczna. Aczkolwiek, chyba czytałam lepsze tej autorki. Akcja jest bardzo dobrze prowadzona, tylko nie wiem, czy nie jest za dużo zamieszania z rozwiązaniem, ale to sami ocenicie, czytając Wigilię wszystkich świętych.


2 komentarze:

  1. Fajna książka, czytalam i film również oglądałam:))

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam książki napisane przez Agatę Christie dlatego z chęcią sięgnę po tę książkę w najbliższym czasie :) Przy okazji zapraszam do siebie :)

    Pozdrawiam!

    http://aleksiazka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń