czwartek, 1 grudnia 2011

''Morderstwo odbędzie się...'' Agatha Christie

Nie jest tajemnicą, że co jakiś czas muszę koniecznie powrócić do Anglii, do dawnych, minionych lat i pożyć w świecie Agathy Christie. Zaległości w notatkach o przeczytanych powieściach mam sporo nadal..ciągle piszę o tym co czytam obecnie, a przecież w kolejce pierwszeństwo mają inne...ech.
'' Morderstwo odbędzie się...'' to sympatycznie spędzony czas z kolejną , ciekawą intrygą i morderstwie stworzonych przez naszą wybitną Agathę.
W lokalnej gazecie ukazuje się bardzo nietypowe ogłoszenie.. zapowiadające że w tym miejscu i o tej godzinie odbędzie się morderstwo...Wszyscy mieszkańcy małej mieściny są ciekawscy, myślą, że to zwyczajnie żart i zapowiedz niezłej zabawy i postanawiają przybyć.. To co się wydarzy, spędzi ludziom z powiek sen. Bo dojdzie to perfekcyjnie przeprowadzonego zabójstwa.CO gorsze, na tym nie koniec. Pani Marple będzie miała nielada orzech do zgryzenia. Co się wydarzy? Przekonajcie się sami.

No i co, z bólem serca muszę na koniec napisać, jak powtarzająca się zdarta płyta- nie odgadłam rozwiązania zagadki ani mordercy..:(

3 komentarze:

 1. okładka,jak najbardziej zachęcajaca,ale już treść mniej,chociaż kto wie,może kiedyś przekonam się do
  tego typu literatury.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy chyba nie pojmę, jak pani Christie mogła wymyślić tyle zagadek, których rozwiązania są tak skomplikowane i jednocześnie banalne xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Sztuką nie jest zgadnąć kto jest mordercą, ale dojść do tego kto zabił w sposób racjonalny i metodyczny.

  OdpowiedzUsuń